غذای خوشمزه

غذای خوشمزه

ساخت وبلاگ

امکانات وب

تکنيک هاي سئو سايت براي موتورهاي جستجو در طراحي وب سايت

تکنیک های سئو سایت برای موتورهای جستجو در طراحی وب سایت

سئو سایت برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را در طراحی سایت بصورت زیر تعریف نمود:

دوستای عزیزم سئو (بهينه‌سازي سایت برای موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. درواقع آن‌ها براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

 

سئو سایت برای موتورهای جستجو در طراحی وب سایت

 

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

شروع سئو

در اوايل سال 1990 اولين موتور‌هاي جستجو کار خود را آغاز کردند بعضي از محبوب‌ترين آن‌ها Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند.در آن زمان مردم موتورهاي جستجو را به ديد يک ليست فهرست شده نگاه مي‌کردند که همانند صفحه زرد، سئو اوليه بر اساس حروف الفبا انجام مي‌شد. در اين ليست صفحاتي همچون AAA در بالاي اين ليست وجود داشتند.

با رشد مداوم اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي‌شدند که از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با معيار تعداد دفعاتي که يک کلمه کليدي يا يک عبارت در يک صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد کل کلمات صفحه و برچسب‌هاي شبيه key-words براي فهم محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند. به دنبال اين رشد سئو براي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را شروع کرد. با توسعه رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو  برای سایت های اعم از طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت رستوران، طراحی سایت گردشگری، طراحی سایت شرکتی و بسیاری موارد دیگر به دنبال پيدا کردن راه‌هايي جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده از روش‌هاي اخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند..

اهداف سئو 

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي و سئو مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر تقسیم بندی کرد:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو درون صفحه یا On Page SEO

سئو درون صفحه به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و ... مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود بنابراين خيلي مهم است که روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه یا Off Page SEO

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود اين شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند متمرکز مي‌شود سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي‌شود.

سئو کلاه سفيد یا White Hat

 به مجموعه تکنيک‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي که از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌کنند، اشاره دارد. که اين به معني فريب يا دستکاري موتور‌هاي جستجو و يا کاربران به هيچ وجه نيست. اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود.

سئو کلاه سیاه یا Black Hat

به مجموعه‌اي از دستورات دارد که به منظور فريب، بازي و دستکاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بکار مي‌رود. اين مهم است که بدانيد اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود و بکارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.

انجام تاکتيک‌هاي سئو کلاه سياه ممکن است که باعث افزايش رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود ولي مي‌تواند منجر به پرداخت جريمه و يا حذف کامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

استراتژهای سئو وب سایت بصورت زیر:

 • بهبود ساختار سایت
 • استراتژی کلمات کلیدی
 • استراتژی URL
 • بهینه سازی کد
 • پردازش کردن متن
 • بهینه سازی لینک های ورودی
 • استراتژی نام دامنه و هاست

مهمترین معیارها برای بهینه سازی موتور جستجوعبارتند از:

 • اضافه کردن Allow یا DisAllow به نقشه سایت
 • اضافه کردن URL به نقشه سایت
 • اضافه کردن نقشه سایت به robots.txt
 • استفاده از ابزارهای آنالیز جهت crawl

تکنیک هایی که برای بهینه سازی و سئو سایت عنوان شده است عبارتند از:

 • افزایش لینک های خارجی
 • تغییر اسم فایل ها
 • لینک یک طرفه
 • کلمات کلیدی
 • استفاده از Meta Tag
 • استفاده صحیح از عنوان
 • استفاده از robots.txt
 • بهینه سازی محتوا

منبع: شرکت سانا پرداز نارین

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : تکنیک,های,سئو,سایت,برای,موتورهای,جستجو,در,طراحی,وب,سایت, نویسنده : حسن بازدید : 106 تاريخ : يکشنبه 31 شهريور 1398 ساعت: 0:11

ارتودنسي ثابت يا ارتودنسي متحرک،

هزينه ارتودنسي (قيمت ارتودنسي) يکي از دغدغه‌هاي افرادي است که تمايل به ارتودنسي دندان‌هايشان دارند . هزينه ارتودنسي دندان به عوامل متفاوتي بستگي دارد که از جمله آن‌ها مي‌توان به ارتودنسي مرئي يا ارتودنسي نامئري، ارتودنسي متحرک يا ارتودنسي ثابت، نيازمندي صورت شخص به جراحي فک يا هدگير، وجود کيست در لثه و .. اشاره کرد.

جالب است بدانيد که هر دندانپزشکي، دکتر ارتودنسي نيست و بايد در انتخاب دندانپزشک مناسب اين امر بسيار توجه کنيد. برخي از دندانپزشک هاي فاقد تجربه، به خود ارتودنتيست نيز مي‌گويند و در هنگام انجام ارتودنسي، شاهد ضعف‌ها و دانش اندک‌شان خواهيد. بود. انتخاب بهترين متخصص ارتودنسي (بهترين دکتر ارتودنسي) به شما اين تضمين را مي‌دهد که فردي مناسب را برگزيده‌ايد که بسيار چيره دست و متخصص است؛ و با هزينه‌اي معقول و مناسب، شاهد ارتودنسي بي‌نظيري از سوي او خواهيد بود.

 

ارتودنسي فرايندي است نيازمند زمان که بايد با حوصله بسيار توسط بيمار و پزشک صورت بپذيرد. بلند بودن فرآيند درمان ارتودنسي، بايد عاملي شود براي توجه بيشتر بيماران به اين امر. بسياري از افراد بوه‌اند که با تصور نياز نبودن مراقبت از دندان‌هايشان  و يا خود به ارتودنسي در طول دوره درمان، در انتها طول درمان شاهد دو رنگ شدن دندان‌هايشان و در مواردي حادتر، پوسيدگي دندان‌هايشان بوده‌اند. 

نخ دندان و مسواک مخصوص ارتودنسي، عاملي بسيار کمک کننده در طول درمان است که بيماران نبايد از آن غاقل شوند.

بيماران نيز بايد از عوارض ارتودنسي آگاه شوند. مهم‌ترين عارضه ارتودنسي را مي‌توان فرايند طولاني مدت آن براي درمان دانس ت. بسياري از بيماران در ميانه راه براي گاهش فشار رواني ناشي از ارتودنسي، درمان را کنار مي گذارند.

جراحي  فک نيز يکي از روش‌هاي درمان است که در مواقع بسيار حاد توسط پزشک استفاده مي شود. در اين روش، بخشي از استخوان‌هاي فک بيمار از فک پايين يا بالاي او  جدا خواهند شد (اين دوره شامل دوره نقاحت و نيز ريکاوري و بهبود طولاني‌تري است ).

البته هر روش متناسب با بيماران صورت مي‌پذيرد؛ و جراحي فک، به عنوان مثال براي معدود افرادي صورت مي‌پذيرد.

انتخاب بهترين متخصص ارتودنسي يا بهترين دکتر ارتودنسي براي درمان به شما اين  اطمينان را مي‌دهد که طول دوره درمان به صورتي بهينه توسط پزشک تخصيص داده مي‌شود و همچنين از بهترين و باکيفيت‌ترين موارد در سطح درماني شما، مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

بهترين دکتر ارتودنسي داراي تجارب کافي براي درمان شما است و اين مي‌تواند عاملي شود در جهت اعتماد و اطمينان بيشتر شما به متخصص براي انجام ارتودنسي دندان‌هايتان شود. به عنوان مثال انتخاب ميان ارتودنسي ثابت  يا  ارتودنسي متحرک يکي از مواردي است که بيماران تمايل دارند ديدگاه پزشک خود را در اين مورد بدانند. برخي از ارتودنتيست‌ها با توجه به هزينه بيشتري که ارتودنسي نامرئي و متحرک دازد، به بيماران خود پيشنهاد بهره از آن را مي‌دهند؛ در صورتي که واقعا نياز آن‌ها را رفع نمي‌کند.

دکتر سعيد قريشي، متخصص ارتودنسي با دارا  بودن  برد تخصصي  از کانادا و داشتن سه کيلينيک مجهز در شمال، شرق و غرب شهر تهران و همچنين کيلينيکي در شهر قم، سعي بر آن دارد  تا به ارائه خدماتي کم‌نظير در حوزه ارتودنسي دندان بپردازد.

 

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : ارتودنسی,ثابت,یا,ارتودنسی,متحرک, نویسنده : حسن بازدید : 97 تاريخ : سه شنبه 26 شهريور 1398 ساعت: 17:58

تئوری Jobs to be Done چیست و چگونه ذهن شما را درباره تولید محصول و بازاریابی متحول می کند؟

تئوری Jobs to be Done چیست و چگونه ذهن شما را درباره تولید محصول و بازاریابی متحول می کند؟

 • تئوری Jobs to be Done چیست و چگونه ذهن شما را درباره تولید محصول و بازاریابی متحول می کند؟

  Jobs to be Done یا به اختصار (JTBD) تئوری برای درک آن است که چه چیزهایی به مشتری انگیزه خریدن محصول شما را می دهد. مردم همواره در تلاشند که زندگی شان را بهتر کنند و معمولا تصویری از این زندگی بهتر در ذهن دارد اما طبیعتا در این مسیر دردسرها و موانعی وجود دارد. مشتریان یک محصول را به خدمت می گیرند تا با آن ها کمک کند به پیش بروند، و به سمت تصویری که از زندگی بهتر دارند پیشرفت کنند.

  می توانید این طور در نظر بگیرید:

  کاربران یک محصول را «استخدام می کنند و بکار می گیرد» تا کمک کند «کار»شان را راه بیاندازد.

  یعنی: مشتری + محصول = پیشرفت (زندگی بهتر)

  موفقیت یک محصول صرفا از طریق بکاربردن بالاترین سطوح فناوری ایجاد نمی شود. همانطور که پروفسور کریستنسن در کتابش Competing Against Luck اشاره کرده است:

  کلمه «پیشرفت» ممکن است وقتی دارید تلاش می کنید نوآوری کنید به ذهنتان نرسد. در عوض تمرکز می کنید روی ساختن یک محصول عالی و کامل که ترکیب درستی از ویژگی ها و مزایایی که برای مشتری جذاب است دارد. شما فکر می کند که می دانید مشتریان شما چه می خواهند اما در واقعیت خیلی شانسی می شود و بگیرنگیر دارد. به اندازه کافی امتحان و آزمایش و خطا کنید که بلکه با کمکی شانس یه چیزی از تویش در بیاید.

  Jobs to be Done به شما کمک می کند درک کنید چرا یک کاربر ممکن است محصول شما را برای انجام کار و رفع نیازشان بکار بگیرد.

  چه کسانی از آن استفاده می کنند؟

  استارتاپ‌های موفقی که اکنون شرکت های بزرگی شده اند مانند Intercom و Basecamp سرمایه گذاری زیادی روی بکارگیری JTBD انجام داده اند و آن را به بخشی از فرآیندهای توسعه محصول، بازایابی و فرهنگ سازمانی خود تبدیل کرده اند.

  تبلیغات توسط خوشفکری

  چگونه محصولات و خدمات کاربردی طراحی کنید، و بر اساس آن ها برندهای با ارزش و غیرقابل رقابت بسازید؟

  در این دوره آموزشی شرکت کنید و از رقبایتان جلو بزنید

  جیسون فرید، از موسسین و مدیران مشهور Basecamp که خود کتاب های پرفروشی در زمینه مدیریت و کسب و کار دارد می گوید مصاحبه با مشتریانشان به کمک JTBD درک و بینش بسیار ارزشمندی را برایشان خلق کرده است:

  چیزی که خیلی جالب است شرایطی است که مردم قبل ازاینکه مشتری ما بشوند دارند. موضوع این صنعت یا دیگری نیست. موضوع تقسیم بندی های جمعیتی هم نیست. حتی موضوع مجموعه رقبا هم نیست. همه چیز، شرایط و وضعیتی است که آن ها در آن قرار دارند، و وضعیتی که می خواهند تغییر بدهند و پیشرفتی که می خواهند انجام دهند.

  توصیف یک کار قابل انجام (Job to be done)

  به این مثال توجه نمایید. یکی از job to be doneهایی که مشتریان یک پیتزا فروشی دارند این است که: خارج از فضای خانه در کنار خانواده یک وعده غذایی راحت با قیمت مناسب که سریع آماده می شود میل کنند.

  سه شاخص برای تعریف درست یک job to be done لازم است:

  1. مواظب باشید یک کار یا فعالیت را توصیف نکنید. کسی که می خواهد یک مته شماره ۳ بخرد موضوعش این نیست که هر طور شده باید یک مته ۳ بخرد. بلکه موضوع این است که زندگی اش پس از استفاده از مته بهتر می شود چراکه توانسته است قاب عکس دلخواهش را بر دیوار نصب کند تا مهمانانش ببینند و او را تحسین کنند.
  2. چگونگی انجام آن کار یا رفع نیاز را در گذشته توسط مشتری توصیف کنید و اینکه حالا چگونه ممکن است آن را انجام دهد یا رفع کند.
  3. درک کنید چه چیزی به مشتری انگیزه می دهد. کسی که نیازش رفع شد و بر مشکل غلبه کرد چگونه شرایطش بهتر خواهد شد؟

  کارگاه آموزشی تجربی برای یادگیری عملی JTBD

  به زودی یک کارگاه عملی فشرده درباره تئوری JTBD و متدها و ابزارهای آن برای کمک به توسعه محصولات مشتری‌پسند و انجام بازاریابی درست برگزار خواهد شد. برای اطلاع از جزییات آن ایمیل خود را صفحه معرفی دوره آموزشی JTBD ثبت کنید.

  414

  مطالب مرتبط

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : تئوری,Jobs,to,be,Done,چیست,و,چگونه,ذهن,شما,را,درباره,تولید,محصول,و,بازاریابی,متحول,می,کند؟, نویسنده : حسن بازدید : 57 تاريخ : دوشنبه 18 شهريور 1398 ساعت: 19:02

کتاب شوري در سر

کتاب شوري در سر

اثر اورهان پاموک

در زبان ترکي براي غم کلمه‌اي است به نام حزن و اين اثر اورهان پاموک غرق در حزن است. آقاي پاموک در سال ????، براي کتاب «استانبول: خاطرات و شهر»، رماني که غم تمام شهر را به تصوير مي‌کشيد، برنده‌ي جايزه‌ي نوبل ادبيات شد. رمان جديد او نيز موضوع مشابهي دارد. «شوري در سر» نخستين رمان او بعد از «موزه‌ي معصوميت» است و حماسه‌اي است درباره‌ي چگونگي زندگي در استانبول طي نيم‌قرن اخير.

نخستين چيزي که بايد درباره‌ي اين اثر بدانيد اين است که «شوري در سر» رماني است درباره‌ي يک فروشنده‌ي غذاي خياباني و از اين نظر آن را شايد بتوان چيزي در مايه‌هاي رمان «هم‌پيماني کودن‌ها» دانست. شخصيت اصلي کتاب، مولود کاراتاس، شبانه خيابان‌هاي شهر را زير پا مي‌گذارد و فرياد مي‌کشد: بوزاااا، بوزاااي خووووب دارم. بوزا يک نوع مشروب ترکي است که از تخمير گندم به دست مي‌آيد. رنگش به زردي مي‌زند و معمولاً با دارچين و نخود خورده مي‌شود. بوزا درصد الکل پاييني دارد؛ آن‌قدر پايين که ازنظر يکي از شخصيت‌هاي کتاب: اين مشروب را ساخته‌اند که مسلمان‌ها هم بتوانند الکل بخورند!آقاي پاموک خاطرنشان مي‌کند که بوزا فروش‌ها را ديگر نمي‌شود زياد در استانبول ديد. در دهه‌ي ?? و هفتاد ميلادي مولود ديگر از آخرين بوزا فروش‌ها به‌حساب مي‌آيد. صداي پخته‌اي دارد و از حنجره‌اش حزن بيرون مي‌جهد. يکي از مشتري‌ها به او مي‌گويد: صداي دل‌نشيني داري، مثل اذان‌گوها. مولود جواب مي‌دهد که: احساسي که تو صداي بوزا فروش است باعث مي‌شود مردم از او خريد کنند.

«شوري در سر» اما تنها داستان مولود نيست. اين رمان داستان زندگي چند شخصيت فرسوده و اغلب خنده‌دار را به هم پيوند مي‌دهد؛ شخصيت‌هايي که هرکدام صداي خود را دارند و براي گفتن داستان خود بي‌طاقت‌اند. بسياري از آن‌ها اعضاي خانواده‌ي بزرگ مولود هستند و از نواحي فقيرنشين آناتولي مرکزي ترکيه مي‌آيند. به حاشيه‌نشيني شهرها روي مي‌آورند و بعدها جريان مدرنيته آن‌ها را به درون آپارتمان‌ها مي‌کشد. آقاي پاموک نسلي از اين مردم را به تصوير مي‌کشد که با هزار اميد به سمت شهرها مهاجرت کردند.

موضوع نخست واصلي رمان «برف» که در سال ???? به چاپ رسيد، احساس عدم تعلق است؛ زندگي در دنيايي که بين ارزش‌ها و جذابيت‌هاي غرب و شرق سرگردان است و اين سرگرداني و ترديد شامل مسائل مذهبي نيز مي‌شود.در اين رمان نيز موضوع همين است. مولود در لحظات سخت زندگي به همبستگي عميق‌تري با اسلام مي‌رسد. اين موضوع اما تنها سايه‌ي کم‌رنگي بر رمان «شوري در سر» انداخته. اين کتاب سرودي است نه درباره‌ي اعتقادات که درباره‌ي آشفتگي‌هاي جسمي و رواني که در زندگي ممکن است براي فرد پيش آيد.اتفاقات بسياري در اين کتاب رخ مي‌دهند؛ تولدهاي به هنگام و مرگ‌هاي بي‌موقع، عداوت و مکر و دل‌شکستگي به تکرار. در قلب اين رمان داستاني است عاشقانه و غيرمعمول. مولود را اغفال مي‌کنند تا همراه با دختري فرار کند که معشوقه‌اش نيست؛ دختري که نه به آن زيبايي است و نه به آن جواني؛ دختري که خواهر معشوقه‌ي اوست. درهرصورت اما ازدواجشان سعادتمند است؛ گرچه تلاششان براي رهايي از چنگال فقر هرگز تمامي نمي‌يابد.

جنبه‌هاي بسياري از اين رمان هستند که شايسته‌ي ستايش‌اند. نخستين چيزي که بايد گفت اين است که اين رمان درست مانند بوزا درصد الکلش بسيار پايين است! نزديک به ??? صفحه حجم دارد و ازنظر طول شبيه به حماسه است اما فاقد تأثيري است که يک حماسه بر خواننده مي‌گذارد. مثل بوزا، پس از اتمامش تنها ردي کمرنگ بر لب‌ها باقي مي‌گذارد.اندوه را تحمل کردن کار هرکسي نيست و در طولاني‌مدت مي‌تواند به‌شدت آزاردهنده شود. مطالعه‌ي اين رمان من را به ياد يکي از نوشته‌هاي اليف باتومان، از کتاب تسخيرشده (the possessed) که در سال ???? از اين نويسنده به پاپ رسيد، مي‌اندازد: خانم باتومان نويسنده‌اي آمريکايي است اما پدر و مادر او اهل ترکيه هستند. او اشاره‌کرده که در ترکيه کمتر کسي پيدا مي‌شود که کتاب بخواند و آقاي پاموک که کتابش را مي‌نوشته چقدر از اين موضوع احساس بيچارگي داشته.

او درباره‌ي رمان «کتاب سياه» اورهان پاموک اين‌گونه مي‌نويسد: «اين کتاب درباره‌ي مردي بود که همسرش را ازدست‌داده بود؛ نام همسرش رؤيا بود. اين مرد خيابان‌هاي استانبول را مي‌گشت و صدا مي‌زد: رؤيا! رؤيا! يادم است اين کتاب را که مي‌خواندم سوار اتوبوسي در ترکيه بودم و عميقاً حوصله‌ام را سر برده بود».من بايد بگويم که کتاب «شوري در سر» خواننده را عميقاً خسته و کسل نمي‌کند! اما ورق زدن کتاب تنها از سر احترامي است که براي نويسنده و زحمتي که براي کتابش کشيده قائل هستيد و شايد هم اندکي علاقه، نه از سر اشتياق و ميل شديد به ادامه‌ي آن. در برخي بخش‌هاي اين رمان به‌ملايمت مي‌توان ارتباطي با عنوان کتاب يافت؛ مي‌توان شور و آشفتگي که در سر مولود مي‌گذرد را حس کرد. اين «شور» در سر مولود چندان هم عجيب و جديد نيست؛ به نظر مي‌رسد اين شور و آشفتگي از جنس همان غم و اندوهي باشد که از اورهان پاموک سراغ داريم؛

آقاي پاموک از اين نظر نويسنده‌اي قابل پيش‌بيني است. يکي از استعدادهاي بي‌نظير او اين است که درباره‌ي هر موضوعي تحقيق مي‌کند و نتايج را با احساسات و عواطف انساني ترکيب مي‌کند و از اين ترکيب نثري هوشيار و باثبات مي‌آفريند. يکي از نمونه‌هاي بارز اين موضوع نوشتن درباره‌ي دست‌فروش‌ها است.او در کتابش به «سال‌هاي طلايي غذا فروشي خياباني» جاني تازه مي‌دهد؛ به‌تفصيل درباره‌ي انواع غذاها، از صدف شکم پر گرفته تا کله‌پاچه و جگر سرخ‌شده، توضيح مي‌دهد. بامطالعه‌ي اين بخش‌ها چيزهاي زيادي درباره‌ي تاريخچه‌ي اين غذاها و فروشندگان آن‌ها مي‌آموزيم. به چشم مي‌بينيم که روزانه با قوانين جورواجور و طاقت‌فرسا، مشتري‌هاي دمدمي‌مزاج و سگ‌هاي ولگرد دست‌وپنجه نرم مي‌کنند.آقاي پاموک خوب مي‌داند از طبقات گوناگون اجتماعي چگونه بايد در نوشته‌هايش استفاده کند. زماني که غذاهايي چون مرغ و نخود و برنج پلاستيک پيچي شده در دست کارمندان دولتي به غذاي فقرا مشهور مي‌شود، کاروکاسبي از رونق مي‌افتد.

مولود يکي از همين فروشنده‌ها است. شب‌ها هم به فروش بوزا مشغول است. مولود روزها سعي مي‌کند هرچه بتواند مي‌فروشد. همسرش غذاها را آماده مي‌کند و خود را «سرآشپز رستوران سه‌چرخ» شوهرش مي‌داند! طنز در اين رمان آزادانه استفاده‌شده است. هر راوي براي گفتن داستان خود ميان حرف ديگري مي‌پرد و ممکن است حتي داستانش با داستان ديگري در تناقض باشد. يکي از زنان داستان درجايي از خوبي‌هاي خانه‌هاي فقيرنشين و زمين‌هاي خاکي‌اش مي‌گويد: «يک ماه طول کشيد تا بفهمم هرچقدر زمين را بيشتر بسابم سقف بلندتر مي‌شود». مولود که عاشق سينما است، از بدي‌هاي فيلم‌هاي آمريکايي و اروپايي مي‌گويد: نمي‌شود فهميد آدم خوبه کيه، آدم بده کيه.

«شوري در سر» اثر قوي‌اي است اما نه به قدرت و تأثيرگذاري آثار ديگر پاموک، مانند «برف» و «نام من رِد است». اين کتاب از بس مصيبت‌بار و غم‌انگيز است که خنده‌دار هم هست! اين را زماني مي‌فهميد که يکي از شخصيت‌ها درباره‌ي مولود به کسي مي‌گويد: «يک‌کمي عجيب‌وغريب هست، اما قلبش مثل آب زلالِ».

اين کتاب توسط نشر چشمه و با ترجمه‌ي عين‌له غريب منتشر شده است. مشاهده و خريد کتاب از لينک زير :

https://www.cavack.com/Item/3453

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : کتاب,شوری,در,سر, نویسنده : حسن بازدید : 121 تاريخ : شنبه 16 شهريور 1398 ساعت: 19:25

شرکت اخگر اولین تولید کننده پکیج

شرکت اخگر اولین تولید کننده پکیج در کشور ایران می‌باشد. این شرکت اولین سری پکیج را در سال 1371 وارد بازار کشور کرد.
با توجه به قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش حامل های انرژی در سال 1389 پکیج شوفاژ دیواری به دلیل راندمان بالاتر از سیستم های گرمایشی دیگر و همچنین مدیریت مصرف انرژی برای هر خانواده در جامعه محبوبیت خاصی پیدا کرد .

tool-room-banner
شرکت اخگر با تولید پکیج دیواری و پکیج زمینی اخگر خیلی سریع یکی از بزرگترین تولید کننده های پکیج در کشور گردید
پکیج های شرکت اخگر :
پکیج دیواری اخگر مدل Acb 24_30
پکیج زمینی اخگر مدل AGBE 40 _ 2000
پکیج ایستاده اخگر مدل ABS 2

یکی از مهمترین تصمیمات شرکت اخگر پس از شروع تولید پکیج دیواری تاسیس واحد خدمات پس از فروش اخگر بوده است که با همکاری گروهی از تعمیرکاران با تجربه به ارائه خدمات و تعمیر پکیج اخگر می‌پردازد


tool-room-bannerبا توجه به پیچیدگی محصولات اخگر و همچنین نبود قطعات یدکی اصلی در بازار لازم است تعمیرات پکیج اخگر فقط توسط خدمات اخگر صورت بگیرد
تعمیر پکیج اخگر شامل :
سرویس و شستشوی مبدل حرارتی
تعمیر پمپ پکیج اخگر
سرویس مسیر گاز
اسیدشویی پکیج اخگر 
تعمیرات برد کنترل پکیج اخگر
تعویض قطعات پکیج اخگر 

سرویس پکیج اخگر در تهران
خدمات مرکزی اخگر در تهران می‌باشد و دارای چندین تعمیرکار با تجربه می‌باشد که به صورت شبانه روزی اقدام به سرویس دهی محصولات اخگر می‌باشند
تعمیر پکیج اخگر در تهران 
مهم است تعمیر پکیج اخگر در تهران توسط افراد با تجربه صورت بگیرد
جهت تعمیر پکیج اخگر میتوانید با شماره تلفن 88314410 تماس بگیرید.
تعمیرکار پکیج اخگر 
لازم است بدانید هر تعمیرکاری صلاحیت تعمیرات پکیج اخگر را ندارد و فقط تعمیرکاران دارای مجوز از شرکت اخگر صلاحیت تعمیرات پکیج اخگر را دارا می‌باشند

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : شرکت,اخگر,اولین,تولید,کننده,پکیج,تعویض قطعات پکیج اخگر , نویسنده : حسن بازدید : 79 تاريخ : چهارشنبه 6 شهريور 1398 ساعت: 1:17

فروشگاه اینترنتی آرایشی

معرفي فروشگاه اينترنتي آرايشي

امروزه فروشگاه هاي اينترنتي مختلفي به فروش انواع لوازم آرايشي در بستر اينترنت مي پردازند، خريد از فروشگاه اينترنتي آرايشي براي شما خانم هاي خانه دار مزاياي بسياري نسبت به خريد از بازار، مغازه ها و پاساژها دارد، يکي از مهم ترين مزيت ها اين است که مي توانيد به راحتي پشت ميز بنشينيد و با جستجو در اين فروشگاه ها به راحتي لوازم مورد نظر خود را بيابيد و در درب منزل تحويل بگيريد.

??A¯??A§??A???A???A???A¯ ??A???A§??A???A? 1.jpg

اما ممکن است بسياري از اين فروشگاه ها نامعتبر بوده و اجناس تقلبي را به فروش برسانند يا اينکه قيمت لوازم آرايشي در اين فروشگاه ها بالاتر از فروشگاه هاي ديگر باشد. فروشگاه اينترنتي شيک فام يک فروشگاه اينترنتي معتبر براي پايان دادن به تمامي اين مشکلات است اگر دوست داريد خريدي مناسب از يک فروشگاه معتبر و همه چي تمام داشته باشيد ما فروشگاه اينترنتي شيک فام را به شما معرفي مي کنيم اين فروشگاه همچون ديجي کالا ،روبان و خانومي هست و دليل اين معرفي را در ادامه گفته ايم.

مزاياي خريد لوازم آرايشي از فروشگاه اينترنتي شيک فام

??A¯??A§??A???A???A???A¯ ??A???A§??A???A? 2.jpg

 1. هر آنچه براي زيبايي مي خواهيد در شيک فام جمع آوري شده است، شما در اين فروشگاه مي توانيد لوازم آرايشي چشم ابرو، لب ، ديزاين ناخن، آرايش مو، محصولات گريم، حالت دهنده هاي مو و حتي ابزار آرايشي را خريداري کنيد و ديگر نيازي به صرف زمان زياد براي خريد چند محصول از چند فروشگاه نيست.
 2. يافتن محصول مورد نظر شما در فروشگاه اينترنتي شيک فام بسيار راحت است چرا که تمامي محصولات آرايشي گفته شده با توجه به کاربرد در دسته هاي مختلف قرار گرفته است شما با کليک بر روي هر محصول مي توانيد به حجم گسترده اي از لوازم آرايشي آن دسته دسترسي يافته و با فيلترهاي موجود در سمت راست صفحه  نظير قيمت، برند سازنده، نوع عملکرد و ... به راحتي محصول مورد نظر را بيابيد.
 3. همانطور که مي دانيد برندهاي داخلي و خارجي توليد کننده لوازم آرايشي بسيار گسترده است و فروشگاه اينترنتي شيک فام يک فروشگاه ايده آل است که حجم وسيعي از محصولات را از برندهاي داخلي و خارجي معتبر براي شما عزيزان جمع آوري کرده است.
 4. تمامي لوازم آرايشي در فروشگاه اينترنتي شيک فام اصل بوده و داراي ضمانت کالا هستند از اين رو خريدي مطمئن از يک فروشگاه مجازي خواهيد داشت و خيالتان از بابت با کيفيت  بودن اين لوازم راحت است.
 5. اگر به دنبال خريد لوازم آرايشي اصل و جديد هستيد شيک فام بهترين گزينه است در اين فروشگاه مجموعه اي عظيم از لوازم آرايشي روز مارک دار درج شده است و با توجه به ورود محصولات جديد به بازار ليست هاي موجود آپديت شده اند.
 6. مطمئن باشيد که لوازم آرايشي موجود در فروشگاه اينترنتي شيک فام نسبت به ساير فروشگاه ها ارزان بوده و تضمين قيمت کالا دارند شما مي توانيد قيمت يک محصول را در فروشگاه هاي ديگر مقايسد کنيد تا متوجه تفاوت قيمت شويد.
 7. پس از سفارش کالا در هر گوشه ايران ظرف زمان کمتري محصولات به محل مورد نظر شما ارسال مي شوند و امکان پرداخت در محل از ديگر مزيت هاي فروشگاه اينترنتي شيک فام است.
 8. به هر علتي در صورت خريد لوازم آرايشي از فروشگاه شيک فام اگر شما ناراضي بوديد امکان برگشت کالا و عودت وجه براي خريداران عزيز وجود دارد.
 9. اين فروشگاه تنها براي خانم ها نيست و محصولات آرايشي آقايان نيز نظير انواع محصولات حالت دهنده مو مناسب آقايان وجود دارد.

در نهايت مي توان گفت که شيک فام يک فروشگاه ايده آل براي خريد انواع لوازم آرايشي اصل با قيمت ارزان است که به دليل اهميت دادن به مشتري بهترين و با کيفيت ترين محصولات را در رنج بازه متنوع براي شما قرار داده است. شما با خريد لوازم آرايشي اصل از شيک فام هميشه جوان، با طراوت و جذاب خواهيد بود.

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : فروشگاه,اینترنتی,آرایشی,معرفی فروشگاه اینترنتی آرایشی, نویسنده : حسن بازدید : 107 تاريخ : دوشنبه 4 شهريور 1398 ساعت: 20:57

دستگاه توليد فيلتر هوا

دستگاه توليد فيلتر هوا

اين دستگاه در واقع نوعي دستگاه CNC است که با استفاده از تجهيزات جانبي قادر به توليد انواع فيلتر هوا مي باشد. در حقيقت تغيير فرايند استفاده از دستگاه CNC باعث به تبديل شدن آن به يک دستگاه تمام اتوماتيک توليد فيلترهوا شده است شما با خريد و راه اندازي يک خط توليد فيلترهوا ، قادر خواهيد بود انواع فيلتر هواي خودروهاي پژو ، سمند ، پرايد ، زانتيا ، ال نود ، پيکان و ديگر مدل هاي خودروهاي سواري را توليد نماييد. اين فيلتر هوا با استفاده از دستگاه هاي توليد فيلترهوا شرکت فيلتيران توليد و عرضه  مي شود. کيفيت بالاي مواد اوليه استفاده شده در خط توليد فيلتر هوا و نيز عملکرد بي نقص دستگاه هاي توليد فيلتر هواي فيلتيران ، منجر به توليد محصولي با کيفيت و قابل رقابت با ديگر برندهاي توليد کننده  فيلتر هواي انواع خودروهاي سواري در ايران شده است.

تجهيزات مونتاژ شده دستگاه بسته به نياز و درخواست مشتري ايران، اروپايي و چيني مي باشد و تفاوت قيمت دستگاه را شامل مي شود : اين تجهيزات عبارتند از، هد دستگاه- سيستم برنامه نويسي- دينام- ميز CNC يا هد CNC- سيستم خنک کننده- سيستم گرمايش- سيستم شست و شوي هوشمند- پمپ- ميکسر که ادامه به توضيح هر يک از اين قطعات خواهيم پرداخت.

دستگاه تزريق فوم - Foam Injector Automatic Machine

 

يکي از دستگاه هاي توليد فيلتر هوا ، دستگاه تزريق فوم مي باشد. اين دستگاه مرحله نهايي، و مهمترين مرحله توليد فيلتر هواي ماشين را انجام ميدهد. به اين ترتيب که با ترکيب دو ماده اصلي ( پلي اورتان و ايزوسينات) و تزريق آن به دور کاغذ از قبل چين شده فيلتر، محصول نهايي را  ارائه ميدهد.

دستگاه چين کن کاغذ

دستگاه چين کن کاغذ، نام دستگاهي است که وظيفه آن چين زدن يا تا کردن کاغذ فيلتر هوا استهمانطور که از اسم اين دستگاه مشخص مي باشد، وسيله اي اتوماتيک براي چين کردن انواع کاغذ فيلتر هوا است و کار آن به طور تخصصي ، فقط کاغذ هاي مخصوص توليد فيلتر هوا مي باشد اين دستگاه به صورت اتوماتيک، کاغذ را چين دار ميکند.بيشترين استفاده اين دستگاه ها در صنعت توليد فيلتر هوا مي باشد.

b2ba_w1.jpg

اگر قصد راه اندازي خط توليد فيلتر هوا را داريد مي توانيد با خريد يک دستگاه کاغذ چين کن بخش بزرگي از فعاليت شرکت خود را به صورت اتوماتيک پيگيري نماييد.

فيلتيران صنعت

گروه توليدي،صنعتي،بازرگاني فيلتيران صنعت، با بيش از ?? سال تجربه توليد و با استفاده از تجهيزات و ماشين آلات پيشرفته در طراحي و اجراي خط مکانيزه توليد دستگاه توليد فيلتر هوا در ايران مي باشد. اين شرکت با استفاده از دانش روز و اصول طراحي مهندسي مکانيک و مکاترونيک موفق به طراحي دستگاه هاي تمام اتومات توليد فيلتر هوا در ايران گرديده و در حال حاظر خط توليد انبوه دستگاه هاي فيلتر هوا را دارا مي باشد.http://filtiran.com/

براي دريافت مشاوره رايگان و سفارش دستگاه فيلتر هوا با کارشناسان ما تماس بگيريد

۰۳۱۳۷۸۸۷۰۲۶ – ۰۹۹۱۵۲۱۱۱۶۷

 • تلفن دفتر مرکزي : ۰۳۱۳۷۸۸۷۰۲۶
 • مدير فروش: ۰۹۹۱۵۲۱۱۱۶۷
 • مدير توليد: ۰۹۱۳۸۲۹۸۶۶۷
 • مدير داخلي: ۰۹۹۱۵۲۱۱۱۶۸
 • فکس : ۰۲۱۴۳۸۵۲۳۴۹
 • ايميل : info@filtiran.com

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : دستگاه,تولید,فیلتر,هوا, نویسنده : حسن بازدید : 76 تاريخ : يکشنبه 3 شهريور 1398 ساعت: 17:49

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :