نرم افزار پلاک خوان چيست؟

نرم افزار پلاک خوان چيست؟

ساخت وبلاگ

امکانات وب

نرم افزار پلاک خوان چيست؟

نرم افزار پلاک خوان چيست؟

gyzf_r3.jpg

به گزارش نماينده ، پيشرفت هاي تکنولوژيکي امروزه در زمينه هايي مانند امنيت و اجراي قانون بسيار مفيد و مورد نياز هستند. بايد بدانيد که شهرهاي مدرن تحت نظارت هستند. سيستم هاي کنترل ترافيک در حال توسعه هستند و نرم افزارهاي تشخيص چهره براي شناسايي مجرمان يا تروريست ها به کار گرفته مي شوند. بسياري از سخت افزارها نيز در شهرها گسترده شده اند تا مواردي مانند شماره پلاک خودرو يا برچسب ها، شناسايي فرکانس راديويي را اسکن کنند. قبل از وجود اين فناوري ها، اقدامات پيشگيرانه مانند مجازات رانندگان که قوانين را نقض مي کنند و يا پيدا کردن يک مجرم، سخت تر بود. همچنين استفاده از پلاک خوان و نرم افزارهاي مختص به آن براي تامين امنيت ساختمان ها و مراکز دولتي، شرکتي، اداري و تجاري نيز بکار گرفته مي شود. در واقع، در حال حاضر هر کاري که در مراکز مهم و جاده ها انجام مي دهيم به احتمال زياد توسط دوربين هاي کنترلي ضبط مي شود.

ترکيب نرم افزارهاي پلاک خوان با افزايش گيت کنترل تردد و يا اتوماسيون حراست، روشي ايده آل براي جلوگيري از ورود افراد ناخواسته و غير مجاز و اطمينان از رفت و آمد افراد و اشياء به داخل سازمان مورد استفاده قرار مي گيرد. ايمن نگه داشتن کارمندان و مشتريان دليل محکمي است که صاحبين مراکز و سازمان ها بتوانند اندازه گيري هاي لازم را در زيرساخت هاي خود داشته باشند تا رفتار خطرناک افراد را به حداقل برسانند و جلوي وقوع نفوذ و سوء استفاده برخي ديگر از افراد را بگيرند. استفاده از پلاک خوان يکي از اين اقداماتي است که اکنون در بسياري از مراکز و ساختمان ها برقرار است. همانطور که از نام آن مشخص است، اين يک فناوري پردازش تصوير است که از از نرم افزار مختص به خود براي شناسايي پلاک وسايل نقليه استفاده مي کند. اين شناسايي شامل سه مرحله اصلي است: تشخيص حرکت، تشخيص پلاک و رديابي آن روي صفحه است.

نرم افزار پلاک خوان داراي چندين مزيت است. در ادامه اين مطلب قصد داريم به برخي از آنها و همچنين برخي از چالش هاي پيش روي آن بپردازيم و بحث کنيم که چرا اين فناوري مي تواند موجب افزايش ايمني شود.

 

چرا ما به نرم افزار پلاک خوان احتياج داريم؟

بيشتر شهرها براي کمک به نظارت بر حرکت و گردش وسايل نقليه از سيستم هاي کنترل تردد و نرم افزارهاي پلاک خوان استفاده مي کنند. براي اين منظور، نرم افزار پلاک خوان به يک ضرورت تبديل شده است زيرا اين تجهيزات داراي مزيت هاي بسيار زيادي است:

بهبود امنيت

با يک فاکتور بسيار مهم شروع مي کنيم. نرم افزار پلاک خوان براي جلوگيري از عبور و مرور غيرمجاز و نفوذ متخلفان بسيار مهم است. اين نرم افزار به واکنش هاي سازماني نيز کمک مي کند، که شامل بازرسي ها، زمان ورود و خروج کارمندان، پيگيري موارد قانوني مي شود. صرف نظر از منظري که به آن نگاه مي کنيد، به رسميت شناختن پلاک خوان به عنوان يک فاکتور ضروري براي اطمينان از ايمني افراد در اين مراکز منجر مي شود.

نظارت و مراقبت

نرم افزار پلاک خوان، روند خسته کننده ثبت دستي شماره ها و ورود و خروج هاي افراد يا اشياء را از بين مي برد. به عنوان مثال، هنگامي که يک روز بسيار شلوغ و پرتردد داشته باشيد، معمولاً تشخيص دادن و ثبت دقيق اين اطلاعات به صورت دستي بسيار دشوار است. در حقيقت، نرم افزار پلاک خوان شماره ها را در زمان واقعي ثبت مي کند که نماي روشني از کنترل ترددها را نشان مي دهد.

کاهش نياز به نيروي حراستي و نگهباني

به عقيده بسياري افراد، اين يک نکته منفي است، زيرا جايگزيني نيروي انساني با وسايل و تجهيزات الکترونيکي مي تواند منجر به کاهش جذب افراد محتلف براي فعاليت هاي کاري شود. با اين حال، اين مسئله کاملاً درست نيست. در سال هاي اخير، ما با ورود تکنولوژي به زندگي هاي خود شاهد ايجاد نقش ها و مشاغل جديد هستيم و همه روزه از سختي کارهايي که با آن رو به رو هستيم کاسته مي شود. پرسنلي که قبلاً در اماکن پر تردد اقامت داشتند که بسيار خطرناک نيز محسوب ميشد، هم اکنون مي توانند از راه دور با تمام اطلاعات ارائه شده توسط نرم افزار پلاک خوان در يک محيط امن کار کنند و از شغل کارآمدتري برخوردار باشند. به خاطر داشته باشيد که صحت اين سيستم بسيار زياد است و از هرگونه خطاي انساني جلوگيري مي کنيد.

چالش هايي که نرم افزار پلاک خوان با آن روبرو است

هر فناوري نوظهوري با مشکلاتي روبرو است. در سيستم هاي پلاک خوان نيز هنوز مشکلات مختلفي وجود دارد. رايج ترين چالشي که با آن روبرو مي شوند ، يکنواختي مدل هاي شماره پلاک براي شهرها و کشورهاي مختلف است. طول آنها نيز ممکن است متفاوت باشد. به همين دليل بايد نرم افزار پلاک خوان را مطابق با مکاني که از آن استفاده مي شود، سفارشي سازي کنيد.

منبع : برنا

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : نرم,افزار,پلاک,خوان,چیست؟, نویسنده : حسن بازدید : 24 تاريخ : يکشنبه 1 تير 1399 ساعت: 19:23

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :