فيلم درخشش

فيلم درخشش

ساخت وبلاگ

امکانات وب

فيلم درخشش

فيلم درخشش

mql_k3.jpg

درخشش يا تلألو (به انگليسي: The Shining) فيلمي در ژانر ترسناک روانشناسانه محصول آمريکا و بريتانيا به نويسندگي، کارگرداني و تهيه‌کنندگي استنلي کوبريک است که در سال ???? منتشر شد. فيلم‌نامه اين کار را کوبريک و دايان جانسون، رمان‌نويس زاده آمريکا نوشتند. در اين فيلم هنرپيشگاني همچون جک نيکلسون، شلي دووال و دني لويد به ايفاي نقش پرداخته‌اند. درخشش تنها فيلم کوبريک در ژانر وحشت محسوب مي‌شود. اين فيلم بر اساس داستاني به همين نام از استيون کينگ ساخته شد.

استيون کينگ در سال ???? دنباله رمان درخشش را تحت عنوان دکتر اسليپ نوشت که سرنوشت شخصيت دني تورنس را دنبال مي‌کند. اقتباسي سينمايي اين رمان با عنوان دکتر اسليپ به نويسندگي و کارگرداني مايک فلناگان در سال ???? منتشر شد. در اين فيلم، يوان مک‌گرگور در نقش دني تورنس ظاهر شده‌ است.

داستان فيلم

مرد نويسنده‌اي به همراه همسر و فرزندش در هتلي به عنوان سرايدار اقامت مي‌گزيند تا در طول فصل زمستان و در آرامش فضاي هتل داستانش را به پايان برد. در طول فصل زمستان به دليل بارش برف بسيار راه‌هاي مواصلاتي به هتل بسته شده و به همين دليل جک تورنس با خانواده خود بعنوان سرايدار در اين هتل در طول زمستان استخدام مي‌شود. فضاي وهم‌آلود و تنهايي در اين مکان موجب نوعي روان‌گسيختگي در جک مي‌شود و دچار اختلالات رواني و عصبي شده و قصد نابودي همسر و فرزندش مي‌کند…

 

غذای خوشمزه...
ما را در سایت غذای خوشمزه دنبال می کنید

برچسب : فیلم,درخشش, نویسنده : حسن بازدید : 29 تاريخ : جمعه 30 خرداد 1399 ساعت: 11:53

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :